Hopp til innhold
Du er her: Forsiden Teknisk Bredbånd Utbygging Tildelingar 2017
Sist oppdatert

Tildelingar av breibandstilskot 2017

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) fekk inn 142 søknader frå 17 fylke i 2017. Til saman vart det søkt om tilskot for 589 millionar, medan Stortinget hadde løyvva 138,7 millionar i 2017 til breibandstilskot.

Resultatet etter rangering fyrst i fylkeskommunen, og endelig avgjerd i Nkom opp mot evalueringskriteria og den totale budsjettramme, var at 40 prosjekt frå 15 fylke fekk tilskot.

Fylkesvis fordeling av tilskot for 2017 er som fylgjer:

FylkeSøkt beløpSøknaderInnvilgetSum tilskudd
Akershus8.000.000215.000.000
Aust-Agder7.910.00021750.000
Buskerud12.300.000423.800.000
Finnmark23.465.000611.600.000
Hedmark106.374.138431022.377.000
Hordaland16.110.000516.000.000
Møre og Romsdal39.814.5271134.052.400
Nordland80.145.79717411.446.910
Nord-Trøndelag56.227.15017726.109.650
Oppland99.817.5005115.280.000*)
Rogaland24.425.000700
Sogn og Fjordane59.087.8003124.104.800
Sør-Trøndelag13.974.160413.575.000
Telemark12.625.000748.575.000
Troms26.000.000614.500.000
Vest-Agder1.675.000221.675.000
Østfold800.000100
Totalt588.751.07214240138.845.760

*) Søknadsbeløpet er avkorta innafor tilgjengeleg ramme

Detaljert oversikt over innvilga søknader: 

RF-nrKommune/søknadTilskudd
Akershus
0050Nes kommune5.000.000
Aust-Agder
0035Vergårshei kommune750.000
Buskerud
0147Krødsherad kommune1.900.000
0068Sigdal kommune1.900.000
Finnmark
0122Lebesby kommune1.600.000
Hedmark   
0009Eidskog kommune, Vest1.112.000
0151Engerdal kommune, Drevsjø S600.000
0134Engerdal kommune, Sømådalen1.050.000
0026 Grue kommune6.260.000
0105 Rendalen kommune, Finstad - Unsetbrenna1.050.000
0126 Tolga kommune3.810.000
0005 Trysil kommune, Landsjøåsen - Galåsen850.000
0054 Tynset kommune1.959.000
0044 Åmot kommune, Osdalen520.000
0064 Åsnes kommune5.166.000
Hordaland   
0071Masfjorden kommune6.000.000
Møre og Romsdal   
0069Halsa kommune470.000 
0081 Tingvoll kommune2.582.400 
0083 Vanylven kommune1.000.000 
Nordland   
0015Bindal kommune 3.056.910 
0012 Rødøy kommune1.870.000 
0094Sørfold kommune3.000.000
0079Vevelstad kommune3.520.000
Nord-Trøndelag   
0025Flatanger kommune3.699.588
0075Inderøy kommune900.000
0057Levanger kommune, Ytterøy7.000.000
0073Lierne kommune, Leirbakken520.000
0070Steinkjer kommune5.000.000
0029Stjørdal kommune, Langstein980.000
0016Verdal kommune8.010.062
Oppland   
0154Gran kommune, Hadeland-regionen15.280.000 *)
Sogn og Fjordane   
0002Sogn og Fjordane fylkeskommune - søknad A224.104.800
Sør-Trøndelag   
0080Sør-Trøndelag fylkeskommune3.575.000
Telemark   
0095Kragerø kommune3.175.000
0107Seljord kommune400.000
0031Skien kommune3.000.000
0164Tokke kommune2.000.000
Troms   
0172Balsfjord kommune4.500.000
Vest-Agder   
0124Lyngdal kommune1.200.000
0074Søgne kommune475.000

*) Søknadsbeløpet er avkorta innafor tilgjengeleg ramme