Hopp til innhold
Du er her: Forsiden Teknisk Bredbånd Utbygging Tildelingar 2014
Sist oppdatert

Tildelingar av breibandstilskot 2014

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) fekk inn 171 søknadar frå 16 fylke i 2014. Til saman vart det søkt om tilskot for 713 millionar, medan regjeringa hadde løyva 160 millionar kroner i 2014 til breibandstilskot.

Resultatet etter rangering fyrst i fylkeskommunen, og endeleg avgjerd i Nkom opp mot evalueringskriteria og den totale budsjettramma, var at 35 prosjekt frå 15 fylke fekk tilskot.

Fylkesvis fordeling av tilskot for 2014 er som fylgjer:

FylkeSøkt beløpSøknaderInnvilgaSum tilskot
Aust-Agder8.021.000142700.000
Buskerud24.182.800311.580.300
Finnmark49.818.2701534.885.310
Hedmark2.756.000311.456.000
Hordaland23.540.000813.100.000
Møre og Romsdal25.034.0991012.225.000
Nordland131.350.30013449.113.540
Nord-Trøndelag69.837.10016315.420.000
Oppland57.192.084514.200.000 *)
Rogaland60.718.0001412.050.000
Sogn og Fjordane61.091.8884239.532.050
Sør-Trøndelag47.936.455181850.000
Telemark45.101.0001423.150.000
Troms91.253.9205127.000.000
Vest-Agder9.390.52828114.130.028
Østfold6.150.000100
Total713.373.44417135 159.392.228

*) Delbidrag til søknad 0095 Nordre land, ca. 4,2 mill. kr. 

Detaljert oversikt over innvilga søknader: 

SøknadsnummerKommune/søknadTilskotUtbyggjarPlanlagt dekningRealisert dekning
Aust-Agder
0086Froland kommune, Risdal grend200.000Telenor37  
0101Vegårshei kommune, Ubergsmoen500.000Telenor111  118
Buskerud
0185Rollag kommune, fellesprosjekt i Numedal1.580.300Numedal fiber  
Finnmark
0003Loppa kommune1.025.000Telenor202  
0142Porsanger kommune, Indre Billefjord2.191.790Telenor79  123
0145Porsanger kommune, Olderfjord1.668.520Telenor45  50
Hedmark
0157Os kommune (Hedmark)1.456.000Infonett AS700700 
Hordaland
0167Meland kommune3.100.000BKK403 528 
Møre og Romsdal
0154Halsa kommune2.225.000Svorka Bredbånd287  
Nordland
0007Hattfjelldal kommune, Hattfjelldal/Hemnes13.052.620Hattfjelldal kommune714  
0166Narvik kommune, Skjomen1.963.220Telenor 112  224
0137Steigen kommune, Steigen/Tysfjord/Hamarøy14.387.700Nord-Salten Kraft857  
0208Vestvågøy kommune, Leknes m.fl.19.710.000Telenor1165  
Nord-Trøndelag
0102Lierne kommune11.300.000NTE400  
0029Namsos kommune, Vemundvik720.000Telenor140  145
0017Steinkjer kommune, Ogndal3.400.000NTE357  
Oppland
0095Nordre land kommune m/Etnedal og Søndre land4.200.000Telenor   
Rogaland
0152Suldal kommune2.050.000Suldal Elverk43  45
Sogn og Fjordane
0197Sogn og Fjordane fylkeskommune, søknad A119.985.170 Sjå utbyggjarar1278  1845
0199Sogn og Fjordane fylkeskommune, søknad A219.546.880 Sjå utbyggjarar1176  1844
Sør-Trøndelag
0062Tydal kommune850.000Infonett AS300 330
Telemark
0116Nome kommune2.650.000Telenor441 423 
0022Tokke kommune500.000Telenor75  100
Troms
0107Tromsø kommune, distrikt27.000.000Telenor535  
Vest-Agder
0180Audnedal kommune, Grindheim/Botnan100.000Altifiber17  
0189Audnedal kommune, Øvre Ågedal/Selandsdalen150.000Altifiber50  
0126Farsund kommune, Grostøl/Åmland/Lindland350.000Altifiber167  
0124Farsund kommune, Jølle/Stave/Ore350.000Altifiber 156  156
0063Lindesnes kommune, Fjeldskår410.000Telenor50  30
0091Lyngdal kommune, Sådland650.000Telenor80  95
0127Marnardal kommune, Bjelland/Tønnesland397.028Altifiber111  83 
0161Marnardal kommune, Høye/Brendebakke473.000Altifiber149  
0066Sogndalen kommune, Hortemo-Stokkeland450.000Telenor 120  
0173Sirdal kommune, Øksendal m.fl500.000Telenor 106  
0105Søgne kommune, Vestbygd300.000TDC30  27
 Sum tilskot:159.392.228