Hopp til innhold
Du er her: Forsiden Teknisk Bredbånd Utbygging Tildelingar 2016
Sist oppdatert

Tildelingar av breibandstilskot 2016

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) fekk inn 102 søknader frå 15 fylke i 2016. Til saman vart det søkt om tilskot for 465 millionar, medan Stortinget hadde løyvva 126,5 millionar i 2016 til breibandstilskot.

Resultatet etter rangering fyrst i fylkeskommunen, og endelig avgjerd i Nkom opp mot evalueringskriteria og den totale budsjettramme, var at 30 prosjekt frå 14 fylke fekk tilskot.

Fylkesvis fordeling av tilskot for 2016 er som fylgjer:

Fylke:Søkt beløp:SøknaderInnvilga:Sum tilskot:
Aust-Agder7.150.000621.990.000
Finnmark22.436.0701731.349.170
Hedmark35.051.4501037.692.450
Hordaland25.113.800516.800.000*)
Møre og Romsdal30.993.000714.750.000
Nordland51.439.5007210.377.500
Nord-Trøndelag81.159.75016416.015.000
Oppland42.328.000417.248.000
Rogaland13.953.000614.103.000
Sogn og Fjordane40.044.0003230.249.000
Sør-Trøndelag33.740.0005218.890.000
Telemark24.106.000844.950.000
Troms31.307.000527.026.000
Vest-Agder4.290.000224.290.000
Vestfold22.762.500100
Totalt465.874.07010230125.730.120

 *) Søknadsbeløpet er avkorta innafor tilgjengeleg ramme

Detaljert oversikt over innvilga søknader: 

RF-nrKommune/søknadTilskotUtbyggjarDekning (husstandar)
Aust-Agder  
0098Aust-Agder fylkeskommune (Froland/Vegårshei)1.420.000  259
0059Aust-Agder fylkeskommune (Grimstad/Froland)570.000  96
Finnmark  
0063Hammerfest kommune525.000Telenor  30
0075Porsanger kommune, Ytre Billefjord374.170Infra Nord  17
0065Nordkapp kommune450.000Infra Nord  17
Hedmark  
0122Stange kommune5.392.450  245
0074Trysil kommune, Vestby300.000Telenor  62
0123Trysil kommune, Slettås2.000.000Telenor  132
Hordaland  
0025Lindås kommune6.800.000*)  644
Møre og Romsdal  
0016Vanylven kommune4.750.000Telenor  605
Nordland    
0066Sømna kommune7.500.000  656
0117Evenes kommune2.877.500Telenor  149
Nord-Trøndelag  
0004Levanger kommune, Halsan1.830.000NTE  103
0053Steinkjer kommune, Stod-Breide1.500.000  150
0008Vikna kommune, Kystgruppen - A11.685.000  324
0105Høylandet kommune1.000.000  60
Oppland  
0096Sør-Aurdal kommune, Valdres – søknad nr.17.248.000   681
Rogaland  
0084Vindafjord kommune4.103.000Haugaland Kraft  332
Sogn og Fjordane  
0001Sogn og Fjordane fylkeskommune – søknad A23.974.000  1423
0069Sogn og Fjordane fylkeskommune – søknad B6.275.000  423
Sør-Trøndelag  
0023Sør-Trøndelag fylkeskommune – søknad nr.13.540.000  459
0112Sør-Trøndelag fylkeskommune – søknad nr.215.350.000  730
Telemark  
0048Vinje kommune 500.000Vest-Telemark kraftlag  30
0051Nissedal kommune1.000.000Vest-Telemark kraftlag   50
0116Kviteseid kommune300.000  120
0046Bamble kommune3.150.000Telenor  390
Troms  
0127Harstad kommune3.126.000  233
0045Bardu kommune3.900.000Nordix Data  200
Vest-Agder  
0056Vest-Agder fylkeskommune (Hægebostad m.fl.)2.385.000  260
0057Vest-Agder fylkeskommune (Vennesla m.fl.)1.905.000  350