Hopp til innhold
Du er her: Forsiden Teknisk Bredbånd Utbygging Tildelingar 2014
Sist oppdatert

Tildelingar av breibandstilskot 2014

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) fekk inn 171 søknadar frå 16 fylke i 2014. Til saman vart det søkt om tilskot for 713 millionar, medan regjeringa hadde løyva 160 millionar kroner i 2014 til breibandstilskot.

Resultatet etter rangering fyrst i fylkeskommunen, og endeleg avgjerd i Nkom opp mot evalueringskriteria og den totale budsjettramma, var at 35 prosjekt frå 15 fylke fekk tilskot.

Fylkesvis fordeling av tilskot for 2014 er som fylgjer:

FylkeSøkt beløpSøknaderInnvilgaSum tilskot
Aust-Agder8.021.000142700.000
Buskerud24.182.800311.580.300
Finnmark49.818.2701534.885.310
Hedmark2.756.000311.456.000
Hordaland23.540.000813.100.000
Møre og Romsdal25.034.0991012.225.000
Nordland131.350.30013449.113.540
Nord-Trøndelag69.837.10016315.420.000
Oppland57.192.084514.200.000 *)
Rogaland60.718.0001412.050.000
Sogn og Fjordane61.091.8884239.532.050
Sør-Trøndelag47.936.455181850.000
Telemark45.101.0001423.150.000
Troms91.253.9205127.000.000
Vest-Agder9.390.52828114.130.028
Østfold6.150.000100
Total713.373.44417135 159.392.228

*) Delbidrag til søknad 0095 Nordre land, ca. 4,2 mill. kr. 

Detaljert oversikt over innvilga søknader: 

SøknadsnummerKommune/søknadTilskotUtbyggjarDekning (husstandar)
Aust-Agder
0086Froland kommune, Risdal grend200.000Telenor37 
0101Vegårshei kommune, Ubergsmoen500.000Telenor111 
Buskerud
0185Rollag kommune, fellesprosjekt i Numedal1.580.300Numedal fiber 
Finnmark
0003Loppa kommune1.025.000Telenor202 
0142Porsanger kommune, Indre Billefjord2.191.790Telenor79 
0145Porsanger kommune, Olderfjord1.668.520Telenor45 
Hedmark
0157Os kommune (Hedmark)1.456.000Infonett AS950 
Hordaland
0167Meland kommune3.100.000BKK403 
Møre og Romsdal
0154Halsa kommune2.225.000Svorka Bredbånd287 
Nordland
0007Hattfjelldal kommune, Hattfjelldal/Hemnes13.052.620Hattfjelldal kommune714 
0166Narvik kommune, Skjomen1.963.220Telenor 112 
0137Steigen kommune, Steigen/Tysfjord/Hamarøy14.387.700Nord-Salten Kraft857 
0208Vestvågøy kommune, Leknes m.fl.19.710.000Telenor1165 
Nord-Trøndelag
0102Lierne kommune11.300.000NTE400 
0029Namsos kommune, Vemundvik720.000Telenor140 
0017Steinkjer kommune, Ogndal3.400.000NTE357 
Oppland
0095Nordre land kommune m/Etnedal og Søndre land4.200.000Telenor  
Rogaland
0152Suldal kommune2.050.000Suldal Elverk43 
Sogn og Fjordane
0197Sogn og Fjordane fylkeskommune, søknad A119.985.170 Sjå utbyggjarar1278 
0199Sogn og Fjordane fylkeskommune, søknad A219.546.880 Sjå utbyggjarar1176 
Sør-Trøndelag
0062Tydal kommune850.000Infonett AS550 
Telemark
0116Nome kommune2.650.000Telenor441 
0022Tokke kommune500.000Telenor75 
Troms
0107Tromsø kommune, distrikt27.000.000Telenor535 
Vest-Agder
0180Audnedal kommune, Grindheim/Botnan100.000Altifiber17 
0189Audnedal kommune, Øvre Ågedal/Selandsdalen150.000Altifiber50 
0126Farsund kommune, Grostøl/Åmland/Lindland350.000Altifiber167 
0124Farsund kommune, Jølle/Stave/Ore350.000Altifiber 156 
0063Lindesnes kommune, Fjeldskår410.000Telenor50 
0091Lyngdal kommune, Sådland650.000Telenor80 
0127Marnardal kommune, Bjelland/Tønnesland397.028Altifiber111 
0161Marnardal kommune, Høye/Brendebakke473.000Altifiber149 
0066Sogndalen kommune, Hortemo-Stokkeland450.000Telenor 120 
0173Sirdal kommune, Øksendal m.fl500.000Telenor 106 
0105Søgne kommune, Vestbygd300.000TDC30 
 Sum tilskot:159.392.228