Hopp til innhold
Du er her: Forsiden Teknisk Bredbånd Utbygging Tildelingar 2016
Sist oppdatert

Tildelingar av breibandstilskot 2016

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) fekk inn 102 søknader frå 15 fylke i 2016. Til saman vart det søkt om tilskot for 465 millionar, medan Stortinget hadde løyvva 126,5 millionar i 2016 til breibandstilskot.

Resultatet etter rangering fyrst i fylkeskommunen, og endelig avgjerd i Nkom opp mot evalueringskriteria og den totale budsjettramme, var at 30 prosjekt frå 14 fylke fekk tilskot.

Fylkesvis fordeling av tilskot for 2016 er som fylgjer:

Fylke:Søkt beløp:SøknaderInnvilga:Sum tilskot:
Aust-Agder7.150.000621.990.000
Finnmark22.436.0701731.349.170
Hedmark35.051.4501037.692.450
Hordaland25.113.800516.800.000*)
Møre og Romsdal30.993.000714.750.000
Nordland51.439.5007210.377.500
Nord-Trøndelag81.159.75016416.015.000
Oppland42.328.000417.248.000
Rogaland13.953.000614.103.000
Sogn og Fjordane40.044.0003230.249.000
Sør-Trøndelag33.740.0005218.890.000
Telemark24.106.000844.950.000
Troms31.307.000527.026.000
Vest-Agder4.290.000224.290.000
Vestfold22.762.500100
Totalt465.874.07010230125.730.120

 *) Søknadsbeløpet er avkorta innafor tilgjengeleg ramme

Detaljert oversikt over innvilga søknader: 

RF-nrKommune/søknadTilskotUtbyggjarDekning (husstandar)
Aust-Agder  
0098Aust-Agder fylkeskommune (Froland/Vegårshei)1.420.000  259
0059Aust-Agder fylkeskommune (Grimstad/Froland)570.000  96
Finnmark  
0063Hammerfest kommune525.000  30
0075Porsanger kommune, Ytre Billefjord374.170  17
0065Nordkapp kommune450.000  17
Hedmark  
0122Stange kommune5.392.450  245
0074Trysil kommune, Vestby300.000  62
0123Trysil kommune, Slettås2.000.000  132
Hordaland  
0025Lindås kommune6.800.000*)  644
Møre og Romsdal  
0016Vanylven kommune4.750.000  605
Nordland    
0066Sømna kommune7.500.000  656
0117Evenes kommune2.877.500  149
Nord-Trøndelag  
0004Levanger kommune, Halsan1.830.000  103
0053Steinkjer kommune, Stod-Breide1.500.000  150
0008Vikna kommune, Kystgruppen - A11.685.000  324
0105Høylandet kommune1.000.000  60
Oppland  
0096Sør-Aurdal kommune, Valdres – søknad nr.17.248.000   681
Rogaland  
0084Vindafjord kommune4.103.000  332
Sogn og Fjordane  
0001Sogn og Fjordane fylkeskommune – søknad A23.974.000  1423
0069Sogn og Fjordane fylkeskommune – søknad B6.275.000  423
Sør-Trøndelag  
0023Sør-Trøndelag fylkeskommune – søknad nr.13.540.000  459
0112Sør-Trøndelag fylkeskommune – søknad nr.215.350.000  730
Telemark  
0048Vinje kommune 500.000  30
0051Nissedal kommune1.000.000  50
0116Kviteseid kommune300.000  120
0046Bamble kommune3.150.000  390
Troms  
0127Harstad kommune3.126.000  223
0045Bardu kommune3.900.000  200
Vest-Agder  
0056Vest-Agder fylkeskommune (Hægebostad m.fl.)2.385.000  260
0057Vest-Agder fylkeskommune (Vennesla m.fl.)1.905.000  350